Nieuw dienstencentrum opent op 21 augustus de deuren

14 jul , 16:10Gemeente
open_huis_dienstencentrum_staphorst2
Gemeente Staphorst
Op vrijdag 21 augustus 2026 van 14.00 tot 16.00 uur wordt het nieuwe dienstencentrum aan de Berkenlaan 1 in Staphorst officieel geopend. Tijdens een vrije inloop kunnen belangstellenden het nieuwe gebouw bezichtigen. Daarbij wordt gezorgd voor een hapje en een drankje.
Op de locatie van het voormalige dienstencentrum zijn naast de nieuwe ontmoetingsruimte ook 23 sociale huurappartementen gerealiseerd, waarvan het grootste deel is bestemd voor senioren. De combinatie van wonen en maatschappelijke voorzieningen moet eraan bijdragen dat inwoners zelfstandig kunnen blijven wonen, met activiteiten en ondersteuning dichtbij.
Het nieuwe gebouw vervangt het oude dienstencentrum, waarvan de activiteiten de afgelopen periode tijdelijk plaatsvonden in het gebouw van VV Staphorst aan de Parallelweg. De gemeente verhuurt de ruimten opnieuw aan maatschappelijke organisaties die eerder ook gebruikmaakten van het oude gebouw. Ook beheerder Jolanda Bisschop houdt kantoor in het nieuwe dienstencentrum.
Op donderdag 9 april 2026 hielden Woonstichting VechtHorst, de gemeente Staphorst en aannemer Brands Bouw al een open huis in het nieuwe gebouw. Ruim honderd genodigden kregen toen een eerste kijkje in het dienstencentrum en een van de nieuwe appartementen. Het gebouw kon rekenen op veel positieve reacties vanwege de combinatie van de appartementen en de maatschappelijke voorzieningen op één locatie.
Tijdens de openingsmiddag op 21 augustus wordt bovendien de nieuwe naam van het dienstencentrum bekendgemaakt. Daarvoor konden inwoners eerder suggesties insturen, waarna een commissie een keuze heeft gemaakt. Het nieuwe dienstencentrum maakt deel uit van het nieuwbouwproject van Woonstichting VechtHorst aan de Berkenlaan 1 in Staphorst.
loading

Loading articles...

Loading