In Staphorst, Rouveen en IJhorst worden op dit moment deelfietshubs geplaatst. Bij deze opstaplocaties kunnen inwoners en bezoekers binnen enkele weken elektrische deelfietsen lenen.
De hubs maken deel uit van het regionale deelfietsnetwerk PAK’M. De fietsen kunnen straks via een app worden gehuurd en bij een van de aangesloten hubs weer worden ingeleverd. Daarmee kan de deelfiets onder meer worden gebruikt voor het laatste deel van een reis met het openbaar vervoer.
In Staphorst is inmiddels een hub geplaatst bij het Marktplein. In Rouveen staat er een op het plein tegenover de Hervormde Kerk. In IJhorst komt een hub aan de Burgemeester van Wijngaardenstraat, tegenover het voormalige restaurant Het Vosje. De locaties liggen in de buurt van bushaltes.
PAK’M is een regionaal netwerk van elektrische deelfietsen in verschillende gemeenten in Noordwest-Overijssel en omliggende gebieden. Naast Staphorst doen onder meer Meppel, Steenwijkerland, Noordoostpolder, Westerveld en Zwartewaterland mee.
Het netwerk is bedoeld als aanvulling op het openbaar vervoer en om plaatsen en voorzieningen in het landelijk gebied beter bereikbaar te maken. De fietsen zijn beschikbaar voor inwoners, forenzen en bezoekers.
De hubs in de gemeente Staphorst zijn nog in aanbouw. De elektrische fietsen worden naar verwachting binnen enkele weken geplaatst. In Meppel bedraagt het huidige tarief 0,75 euro starttarief plus 0,75 euro per kwartier.