Combi-concert mannenkoor en gemengd koor De Zeeklank

27 feb , 17:33 Agenda
cgk de zeeklank 2023
CGK De Zeeklank

Op D.V. zaterdag 15 maart 2025, aanvang 20.00 uur geven het Christelijk Mannenkoor Staphorst en Christelijk Gemengd Koor De Zeeklank een gezamenlijk concert in de Grote of Sint Clemenskerk te Steenwijk. Toegang 10 euro bij entree, contant of pinnen, kinderen tot 12 jaar gratis.

Centraal thema zijn de psalmen in velerlei soorten en berijmingen. Soms met een letterlijke berijming, maar ook teksten naar aanleiding van de psalmen: ingetogen, ontroerend, uitbundig en vrolijk, als gebed of als lofprijzing. Naast de traditionele psalmen zijn er ook psalmverwerkingen uit Taizé, opwekking, psalmen van Sela, psalmen uit het psalmenproject van Johan Bredewout en een juichende psalmbewerking van Andrew Loyd Webber, speciaal gecomponeerd voor de kroning van prins Charles in 2023.

De instrumentale intermezzi, uitgevoerd door Jorrit Woudt op de piano, Harm Hoeve op het orgel en Arjan en Edith Post op de trompet, zullen hierbij aansluiten. Als dirigent van beide koren tekent Johan Bredewout voor de algehele leiding. Dat betekent een avond luisteren naar prachtige koorzang door meer dan honderd stemmen; afzonderlijk als koor, maar ook samen.