Op zaterdagavond 12 juli 2025 om 20.00 uur (deuren open om 19.30 uur) geven Hermen van Arnhem (20) en Gerco Bor (22) een orgelconcert in de Grote Kerk van Hasselt. Door familieomstandigheden doet Christian Mussche niet meer mee. Kaarten zijn met korting te koop via ConsoloNL.
Hermen zal de het concert openen met psalm 103 van Jan Zwart. Daarna zal hij werken van Iwan Kryjanowski (Largo ‘Dies Irae’) en Sergej Rachmaninov spelen. Hermen sluit zijnconcert met Oblivion van Astor Piazolla. Dit werk is eigenlijk geschreven voor een bandoneon. Hector Olivera heeft dit stuk bewerkt voor orgel.
Gerco opent zijn aandeel met een werk van Hendrik Andriessen. Daarna zal hij de Fantasie in C majeur spelen van César Franck. Gerco zal deze avond afsluiten met Passacaglia, koraal en fuga over gezang 17 ‘Wie maar de goede God laat zorgen’ van Cornelis de Wolf.
In de zomerserie van Hasselt spelen verder Harm Hoeve (19.07), Evert van de Veen (26.07), Gert van Hoef (02.08), André van Vliet (09.08), en Gerwin van der Plaats (16.08). Marco den Toom zal op zaterdag 23 augustus 2025 het slotconcert verzorgen.