Grote inzet van brandweer bij bosbrand in Staphorsterbos

14 aug , 21:13112
ondertekening overneekomst nbt brandweer ijsselland 01
Brandweer IJsselland
De brandweer is vrijdagavond 14 augustus 2026 met groot materieel uitgerukt voor een bosbrand aan de Vijverweg in Punthorst. De melding kwam rond 21.01 uur binnen. Volgens ooggetuigen is er vanaf de Kanlaan wel rook gezien, maar geen vuur.
Vanwege de zeer droge omstandigheden is direct groots opgeschaald. Een peloton brandweereenheden wordt ingezet. Daarbij komen brandweereenheden uit onder meer Staphorst, Nieuwleusen, Dalfsen, Ommen, Hasselt, Meppel, Havelte en Wezep in actie.
Ook gespecialiseerde eenheden voor natuurbrandbestrijding uit onder meer Meppel en Havelte zijn gealarmeerd. Daarnaast wordt het Team Digitale Verkenning ingezet. Ook zijn verschillende officieren van dienst en andere leidinggevende eenheden betrokken.
Update: Om 22.42 uur kwam opnieuw een melding binnen van een bosbrand, nu aan de IJhorsterveldweg. De melding kwam binnen als middelbrand. De brandweer van Heino werd vervolgens om 22.57 uur gealarmeerd met een verzorgingsgroep voor ondersteuning.
De latere meldingen lijken betrekking te hebben op dezelfde brand. De IJhorsterveldweg ligt aan de oostelijke rand van het Staphorsterbos. Het Team Digitale Verkenning van de brandweer Vriezenveen is ingezet om de brandhaard in het bos te lokaliseren.
De brandhaard kon uiteindelijk worden gelokaliseerd en bestreden. Daarmee bleef verdere uitbreiding van de brand uit. De omvang van de inzet blijkt ook uit de alarmering van een peloton voor Groot Watertransport/Natuurbrandbestrijding (GW NBB). einde update.
loading

Loading articles...

Loading